Ισόπαλοι Παίδες και Νέοι

Share:

Με δύο ισοπαλίες και με το ίδιο σκορ 1-1 προχώρησαν οι ομάδες της Λέσβου απέναντι στην ΕΠΣ Χίου στις αναμετρήσεις της δεύτερης αγωνιστικής του 13 ομίλου.

Το μεσημέρι οι Παίδες μετά από ένα στείρο πρώτο ημίχρονο χωρίς τέρματα, η ομάδα της Χίου κατάφερε να προηγηθεί στο 53′ μετά από εκτέλεση κόρνερ και όμορφη κεφαλιά του ποδοσφαιριστή της γειτονικής ΕΠΣ η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα. Η ομάδα της Λέσβου μετά το γκολ που δέχτηκε αφυπνίστηκε και δημιούργησε σωρεία ευκαιριών. Οι προσπάθειες των παικτών καρποφόρησαν στις καθυστερήσεις μετά από εκτέλεση φάουλ ο Λάγος με ωραία ενέργεια ισοφάρισε για το τελικό 1-1.

Φάση από τον αγώνα Παίδων απέναντι στην Χίο

Αργότερα, στον αγώνα των Νέων η ομάδα μας προηγήθηκε στο 49ο λεπτό με τον Τζινιέρη και δεν μπόρεσε να πετύχει ένα δεύτερο γκολ που θα κλείδωνε την νίκη, με αποτέλεσμα να λυτρωθεί η ομάδα της Χίου στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων με εύστοχο χτύπημα πέναλτι για το τελικό 1-1.

Στα άλλα δύο παιχνίδια Οι Κυκλάδες κέρδισαν την Σάμο οι Παίδες με 8-0 και οι Νέοι 4-1 αντίστοιχα.